Про інститут

Історія

З метою вивчення та розробки нових безмедикаментозних методів терапії, впровадження їх в практику, а також надання медико та психосоціальної допомоги хворим з обмеженими і функціональними розладами з 1979 року на базі Дніпропетровської обласної психоневрологічної лікарні було відкрито кабінет з надання їм допомоги в амбулаторних умовах.

У 1986 році на базі цього кабінету було створено обласний психотерапевтичний сурдологічний Центр з поліклінічним прийомом і стаціонаром на 60 ліжок. У 1989 році йому присвоєно статус республіканського науково-практичного Центру МОЗ УРСР (наказ МОЗ України №77 від 03.04.1989 р).

З 2002 року Центр перейменований в Український центр психотерапевтичної реабілітації в структурі КУ ДКПБ (наказ № 285 Міністерства охорони здоров’я України) і, до загального жаль, на даний момент вже не існує. Тепер це звичайне відділення в структурі обласної психіатричної лікарні відділення 42. З травня 2020 року лікарня була реформована і професор Рахманов В. М. в ній уже не працює.

Проект - НДІ Дитячої та сімейної психіатрії, психотерапії, психології, медичної та психосоціальної реабілітації

Ще на початку 90-х років було заплановано будівництво Центру Здоров’я на 120 місць для лікування і реабілітації дітей та дорослих.

У 2012 році, в покинутій будівлі дитячого садка на вулиці Столєтова зроблені реконструкція і капітальний ремонт будівлі, створений НДІ “Дитячої та сімейної психіатрії, психотерапії, психології, медичної та психосоціальної реабілітації”.

На сьогодні, інститут об’єднав в собі весь досвід попередніх починань, медичних досліджень і унікальною практики професора Рахманова.

Директор НДІ” Дитячої та сімейної психіатрії, психотерапії, психології, медичної та психосоціальної реабілітації “- професор, доктор мед. наук, Рахманов Вагіф Мамедович

Інститут сьогодні

Мета та напрямки роботи

  1. Забезпечувати надання комплексу медико та психо- соціальної допомоги, зокрема психотерапевтичної, психологічної, корекційно-педагогічної, психіатричної допомоги в комплексі з іншими лікувально-реабілітаційними заходами хворими з обмеженими і функціональними захворюваннями, в т.ч. з аутизмом, аутичного кола розладами, нейросенсорна вадами слуху, відкладеними вторинними невротичними і соматоформні розлади.
  2. Забезпечувати навчання родичів хворих комплексу індивідуальних реабілітаційних заходів і навичок для соціальної адаптації в домашне- побутових умовах (в мікро- і макро-середовищі), а також здійснення контролю за його проведенням.
  3. Освоювати і впроваджувати в практику роботи нові сучасні засоби і методи медико та психо- соціальних реабілітаційних заходів цих категорій хворих, ускладнених вторинними невротичними і соматоформні розлади.
  4. Навчати фахівців за розробленою нами методикою, переважно без застосування медичної терапії.
  5. Проводити науково-дослідні роботи по виявленню і систематизації пато- і психопатологічних симптомів і синдромів зазначеної категорії хворих, підготувати методичні рекомендації та посібники з надання психотерапевтичної, психіатричної, психосоціальної та медико-психосоціальної допомоги в комплексі з іншими лікувально-реабілітаційними методами.
  6. Здійснювати взаємозв’язок (і спадкоємність) з іншими закладами охорони здоров’я, спеціалізованими садами, школами-інтернатами.
  7. Вивчати, узагальнювати і поширювати передовий вітчизняний і зарубіжний досвід по реабілітації зазначеного контингенту хворих.
  8. Проводити спільні роботи в рамках міжнародного наукового співробітництва та інші.
  9. Розробка методу математичного прогнозування ефективності медико та психосоціальних реабілітаційних заходів.
Відгуки про лікування
Мама Аня, син Артур 4.5 роки, Україна
Я, Мама Аня (лікар – гінеколог), син Артур, 4 роки 5 міс. діагноз: РАС та ЗПРР. Вперше звернулися до професора у 2 роки 6 міс. Наша історія розпочиналася банально. Щаслива довгоочікувана вагітність, що протікає без будь-яких ускладнень. Пологи вчасно шляхом операції кесаревого розтину. Ускладнень під час операції і після цього...
Читати повний відгук
мама Свєта, син Паша 3.8 року, м. Дніпро, Україна
Добридень! Мене звуть Світлана, мама Паші (звернулися до 3.2, зараз 3.8 року), м. Дніпро, діагноз ЗПРР. Закінчили 2 етап лікування. Поліпшення після першого етапу 50%, після другого етапу 40%. Результати перевершили всі мої очікування та очікування сім’ї ☺️ Що було з дитиною до лікування – не говорив (було слів 10-15)...
Читати повний відгук
Мама Олена, син Даміан 3.11р. м. Синельниково, Україна
Лікування ЗПМР з елементами РАС аутистичний спектр, Даміан 3.11р. Синельниково, Україна Перестав боятися: стрижки, мити голову, шуму побутових приладів. З'явився інстинкт самозбереження... Поступово покращується імітація рухів вже може багато повторити, став дивитися на себе в дзеркало і розмовляти своєю мовою, грає очима перед дзеркалом. За мотивацію може повторити — мама, дай, багато белькотіння та різних звуків...
Читати повний відгук
Читати схожі відгуки