Про інститут

Науково-дослідний інститут спеціалізується на клінічних, експериментальних, психологічних, патопсихологічних, соціально-психологічних, електрофізіологічних обстеженнях та діагностиці дітей та дорослих з функціональними та органічними розладами.

В інституті проводиться лікування та реабілітація аутизму, РАС розлади аутистичного спектру, ЗПР затримка психічного розвитку, ЗПМР затримки психомовного розвитку, загальне недорозвинення мови (ОНР), ЗПМР затримки психомоторного розвитку, ДПЦ, органічна поразка ЦНС, генетичні порушення, розлад поведінки у дітей, анорексія, булімія, фобії, тики, заїкання (запинання), енурез, енкопрез, нейросенсорна (сенсоневральна) глухота та приглухуватість, порушення та недоліки слуху, неврози у дітей та дорослих та інші.

На основі багаторічної успішної практики, у нашому інституті створені та постійно вдосконалюються, ефективні методи медико- та психосоціальної реабілітації, в основі якої лежить звернення до прихованих та незатребуваних можливостей людського організму, з подальшим розкриттям резервних «сил» центральної нервової системи.

Читати докладніше
Керівник інституту
Рахманов Вагіф Мамедович
Рахманов Вагіф Мамедович
Лікар вищої категорії. Професор. Доктор медичних наук. Заслужений лікар України. Директор НДІ "Дитячої та сімейної психіатрії, психотерапії, психології, медичної та психосоціальної реабілітації".

Автор безмедикаментозного методу лікування і реабілітації важких психічних розладів таких як, аутизм, РАС, розлади психологічного розвитку — ЗПР, ЗПМР, ЗМР, ДЦП, анорексія і булемия, емоційні розлади, розлади поведінки, тики, страхи, фобії, неврози, невротичні і соматоформні розлади у дітей та дорослих, нейросенсорні (сенсоневральна) порушення слуху у дітей та дорослих, а так само інші функціональні та органічні розлади у дітей і дорослих.

Безперечний і визнаний авторитет в питаннях дитячої та сімейної психіатрії, психотерапії, психології, медичної та психосоціальної реабілітації.
Про визнання його знань, умінь і можливостей свідчать не тільки численні дипломи і грамоти, а й листи подяки як дорослих пацієнтів, так і від батьків, діти яких позбулися тяжких захворювань.

Читати докладніше на сайті проф. Рахманова
Відгуки про лікування

У нашому інституті отримують лікування пацієнти з усіх міст України: Київ, Дніпро, Харків, Одеса, Запоріжжя, Львів, Вінниця, Тернопіль, Чернівці… Також із США, Нідерланди, Німеччини, Швейцарії, Італії, Чехії, Азербайджан, Казахстан, Росія , Білорусь та багато інших…

Написати свій відгук в Google
Анна та Софія 8р, м. Херсон, Україна
Лікування ЗПМР (3 етап), мама Анна та Софія 8р, м. Херсон, Україна Пройшли 3 етапи лікування ЗПРР. Звернулися у 6 років, тоді в неї пішли лише перші слова. З кожним етапом є видимі результати, щоразу стійко позбавляємося поганих звичок та проблем. За весь цей час позбулися істерик. З'явився інстинкт самозбереження, розуміння мови, ставить деякі питання. Після 3-го етапу вона робить хаос, можна домовитися і пояснити щось, сміється, коли є причина. Пішла агресія до маленьких дітей і людей похилого віку, стільки разів мені доводилося вибачатися перед батьками малюків, яких вона ображала і сміялася при цьому.
Читати повний відгук
Інна Верніченко, м. Дніпро, Україна
Розпочали лікування у професора В. М. Рахманова. Жаль, що пізно звернулися, але раніше ми просто не знали про метод лікування професора. У лютому 2023 року ми закінчили другий етап, Маші зараз – 9 років. З перших днів лікування ми почали помічати позитивні зміни у поведінці та здоров'ї доньки. Кожен етап приносить покращення та нові досягнення, у її лексиконі з'являються нові слова, стала більш спокійною, більше розуміє.
Читати повний відгук
Талаш Тетяна Миколаївна, м. Дніпро, Україна
Це сталося восени 1989 року. Тоді мені було 38 років, ми з чоловіком виховували двох синів, 17-ти та 19-ти років. Я раптом помітила, що будь-який звук відбивається для мене дуже голосно. Тоді я працювала на електровозобудівному заводі, спочатку звернулася з цією проблемою до нашої заводської поліклініки, де дали направлення до однієї з міських лікарень. Через півроку не було такої лікарні у Дніпрі, куди б мене не направили…
Читати повний відгук
Єгор 15 років, м. Кременчук
Добрий день всім. Я мама Єгора Голубєва, 15 років. Ми живемо у м. Кременчук. Ми розпочинали лікування давно, коли Єгору було майже 7 років. До звернення до інституту Єгор був повний нуль. Нічого не розумів, бігав, сміявся, знімав панамки з дітей, не жував тверду їжу. Промови не було. З початком...
Читати повний відгук
Максим, Дніпро, Україна
Максим Дитина спостерігається у нас близько 7 років. За цей час збільшилася вага на 10 кг, з'явилася відрижка, при фізичних навантаженнях не роздувається живіт, займається академічним веслуванням, відвідує масову школу. Перестав приймати медпрепарати, живе повноцінним життям. У сім'ї налагодилися взаємини та народилася друга дитина. Батьки кажуть: «Якби Максим не потрапив до вас, то був би на тому світі»....
Читати повний відгук
Матвій 7 років, Україна
Лікування РАС, ЗПМР, сенсорно-моторні порушення, Матвій 7 років, Україна Багато хворих після одужання забувають своїх рятівників. Однак є такі пацієнти, які пам'ятають своїх лікарів і періодично з'являються на прийомі. Одна з таких матерів дитини, яка лікувалася в Інституті, після проходження повного курсу терапії у професора повідомила про свої покращення. Ми - колишні пацієнти НДІ, і одні з багатьох здорових дітей Професора! Моя подяка Вагіфу Мамедовичу не пройде ніколи! Дивлячись на нього зараз, я іноді не вірю, що 3 роки тому це була абсолютно інша антисоціальна дитина!
Читати повний відгук
мама Олена, Ковальов Давид 7 років, Україна
Лечение ЗПР, гиперактивность, Давид 7 лет Наші останні досягнення: повне розуміння зверненої мови, Давид розмовляє, складає пропозиції, ставить і відповідає на запитання. Пройшла агресія та самоагресія... Я зараз найщасливіша людина на землі – син одужує у мене на очах. Крім Інституту, ми ніде не лікуємося, як би не склалося далі, планую привозити Давида на наступний етап лікування.
Читати повний відгук
мама Ганна, Миколаїв, Україна
Лікування аутизму. Відгуки. Данило 7р, Миколаїв, Україна Мене звуть Ганна, я мама Данила, 7 років, діагноз – аутизм. Ми – з Миколаєва, але в Інституті нас жартома називають італійцями, бо зараз тимчасово проживаємо в Італії. Розуміючи всю небезпеку, ми з мамою все-таки приїхали до Дніпра, щоб продовжити лікування Данила.
Читати повний відгук
тато Олексій, м. Кривий Ріг, Україна
Відгук про лікування ЗПМР. Данило, Кривий Ріг, Україна Данило закінчив 8-й етап, пройшов 2 повні курси – На момент початку лікування Данилові було 4,8 років, зараз – 7 років, розповідає тато Олексій. У дружини Дарії були складні пологи, у Данила діагностували набряклість головного мозку при пологах. Ми розуміли, що, на жаль, наша дитина розвивається не так, як треба. Він уже починав говорити складами, потім у певний момент замовк і все…
Читати повний відгук
Читати всі відгуки
Запишіться на безкоштовну консультацію
Через велику завантаженість можлива затримка з відповіддю на Ваш запит. Прохання повторити дзвінок або надіслати повідомлення в SMS на зазначені вище номера, або повторити запит письмово на електрону пошту:
Інфраструктура інституту

Лікувальна інфраструктура інституту включає комфортні умови для проведення комплексу психотерапевтичних заходів, розроблених спеціально для пацієнтів з аутизмом, аутистичними розладами (РАС), затримка психічного розвитку (загальне недорозвинення мови та мовлення, психомоторика, навчальні навички) ЗПР, ЗПМР, ЗНМ, ЗПМР у тому числі і з вадами слуху, ДПЦ, розлади поведінки у дітей, анорексія, булімія, страхи, фобії, тики, заїкання, нейросенсорна (сенсоневральна) глухота і приглухуватість, порушення та недоліки слуху, а також для пацієнтів з різними формами неврозів без порушень слухових функцій.

При наданні лікувально-реабілітаційної допомоги основна перевага надається немедикаментозній терапії у вигляді комплексу психотерапевтичних заходів за протоколом лікування професора Рахманова В. М.

Читати докладніше
Новини
Відгуки наших пацієнтів, які з початком війни виїхали за кордон
Відгуки наших пацієнтів, які з початком війни виїхали за кордон Пропонуємо вашій увазі відгуки наших пацієнтів, які з початком війни виїхали за кордон, але повертаються в Україну, в Дніпро, щоб продовжити лікування своїх дітей в нашому Інституті. Ставлення до хвороби своєї дитини у батьків буває різним. Одні замикаються в собі і чекають допомоги від Бога, інші негайно шукають спеціалістів і хочуть допомогти дитині, деякі батьки, у тому числі й серед наших пацієнтів, після відвідування різних спеціалістів і, почувши про невтішний діагноз, самі опускають руки і в них починаються проблеми зі здоров'ям. За статистикою Інституту професора Рахманова близько 5% батьків шукають різні способи допомоги та лікування своїх дітей. При цьому батьківський обов'язок та природний інстинкт допомогти своїй дитині не мають меж. У жовтні – листопаді закінчили черговий етап лікування в Інституті діти, які тимчасово у зв'язку з війною в Україні проживають за кордоном. Там вони зіткнулися з різним відношенням до себе: у Польщі до мами хлопчика – аутиста викликали поліцію, а у Швейцарії навчили гуманно ставитись до таких дітей. Мами наших маленьких пацієнтів діляться враженнями від тимчасового перебування в інших країнах і ставлення до дітей, які потребують особливої ​​уваги.
Докладніше
Лікування “селфхарма” (патомімія) – самоушкоджуюча поведінка у підлітків
Лікування Останнім часом до нас за допомогою все частіше звертаються батьки підлітків, які потрапили в залежність від модного зараз селфхарма (англ. self-harm) - навмисне навмисне самоушкодження доступних частин тіла у вигляді порізів. Одна з таких пацієнток закінчила перший етап лікування у нашому Інституті. Розповідає мама дитини — до цього я мала здорову доньку, нормально розвивалася, до 8 класу була відмінницею, дуже добре знає англійську. А після місяця дистанційного навчання почала скаржитися, що не вміє спілкуватися з однокласниками, не хоче йти до школи. Дійшло до того, що два тижні вчиться, потім два тижні хворіє, погано почувається, пропускає заняття...
Докладніше
Професор Рахманов проводить лікування пацієнтів в Баку, Азербайджанська філія НДІ
Сеанс голкорефлексотерапії (голковколювання). Август 2021, м. Баку, Азербайджан Кожен день на прийом до професора Рахманова приходять люди зі словами — «Мені порадили звернутися до Вас». Майже 2 роки чекали приїзду професора Рахманова в Азербайджан пацієнти з м. Баку. Карантин вніс свої корективи та заплановане лікування довелося переносити на більш пізній термін. Позитивні результати лікування відзначають батьки дітей з органічними та функціональними розладами: ЗПР, аутизм, РАС, ЗПРР, ДЦП, ураження ЦНС, генетичними порушеннями, неврозами, нейросенсорні (сенсоневральні) порушення слуху та іншими неврологічними розладами...
Докладніше
Архів новин